Mamy nowy Statut!

W dniu 11 kwietnia 2010 r. o godzinie 11 w restauracji Parkowa w Gdańsku Jelitkowie odbyło się Walne Zebranie Członków Gdańskiego Klubu Morsów.

Prezes Lech Szymaniuk rozpoczął Zebranie od chwili ciszy poświęconej pamięci ofiar tragedii narodowej, jaka miała miejsce dzień wcześniej pod Smoleńskiem. Przedstawił następnie porządek obrad oraz wspólnie z prawnikiem i sekretarzem Klubu ustalił, że zebranie na pewno jest ważne – na listach podpisało sie ponad 60 członków Klubu, którzy dysponowali dodatkowo około 65 upoważnieniemi od innych członków. Wybrano prowadzącego i sekretarza Walnego Zebrania oraz osoby do liczenia głosów.

W związku z tym, że według dotychczasowego obowiązującego Statutu brakowało Sądu Koleżeńskiego, zaproponowano przeprowadzenie wyborów do Sądu. Zgłoszono Grażynę Bielas, Aleksandra Cierpickiego oraz Marcina Okuniewskiego – wybrano ich jednogłośnie – była to wyłącznie formalność, bo w przypadku przegłosowania nowego Statutu ten organ stowarzyszenia GKM konczył działalność.

Prezes GKM przedstawił następnie główne zmiany, jakie różnią nowy Statut od starego, m.in. szczegółowe rozwiązania dotyczące możliwości zwoływania drugiego ważnego zebrania w przypadku braku kworum oraz likwidację Sądu Koleżenskiego. Prawnik wyjaśnił, że Sąd Koleżeński jako organ stowarzyszenia nie ma umocowania prawnego w ustawie o stowarzyszeniach.

Wywiązała się krotka dyskusja dotycząca głównych zmian w Statucie, następnie przystąpiono do głosowania – wynik był zaskakujący, ponieważ przegłosowano nowy statut przy tylko jednym głosie przeciw.

Na tym zebranie zakończono, ktoś dowcipnie podziękował Sądowi Koleżeńskiemu za “owocną pracę”, inni złożyli gratulacje Prezesowi, że w końcu za trzecim podejściem udało się zmienić Statut Klubu.

Po zakończeniu Zebrania część Morsów udała się na plażę w celu zażycia zimnej kąpieli. Około godziny 12 Morsy czekały na zarządzone ogólnonarodowe 2 minuty ciszy. Gdy odezwały się syreny z miasta, dołączyły do nich syreny statków z portu i redy – Morsy po raz drugi oddały hołd ofiarom katastrofy, w tym Prezydentowi RP Lechowi Kaczyńskiemu. Morsy wspominały też mieszkającego w Oliwie byłego Marszałka Sejmu Macieja Płażyńskiego.

Cześć ich pamięci!

Posts created 250

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts

Zacznij wpisywać wyszukiwane hasło powyżej i naciśnij klawisz Enter, aby wyszukać. Naciśnij ESC, aby anulować.

Powrót do góry