Otworzyliśmy sezon … po raz 40-ty!!!

Tradycyjnie, w pierwszą niedzielę października na plaży w Gdańsku Jelitkowie nastąpiło oficjalne Otwarcie Sezonu Kąpieli Zimnowodnych 2014/2015 Gdańskiego Klubu Morsów. Było to 40-te otwarcie, gdyż GKM został zarejestrowany jako stowarzyszenie w 1975 r. Otwarcia dokonał Prezes Lech Szymaniuk – jeden z najstarszych Gdańskich Morsów.

Prezes GKM przypomniał wszystkim zebranym,że to 40-te oficjalne Otwarcie Sezonu oraz omówił plan działania Klubu w rozpoczynającym się sezonie. Wspomniał o Kąpieli Noworocznej powiązanej z obchodami 40-lecia Klubu, wyjazdach do Kołobrzegu i Mielna na zloty Morsów, powitaniu Wiosny oraz o wyjazdach na Kaszuby (Ostrzyce oraz Dobrogoszcz).

Prezesowi przysłuchiwali się członkowie Klubu, sympatycy Morsów, a także wyciągnięci na plażę wspaniałą, słoneczną pogodą spacerowicze. Po zakończeniu części oficjalnej zaczęła się rozgrzewka: bieg i gimnastyka.

Liczni widzowie po obejrzeniu gimnastyki w napięciu czekali na kąpiel Morsów. W końcu doczekali się kąpieli dużej grupy członków GKM, w tym kilkoro nowych Morsów, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z kąpielą w zimnej wodzie.

Przy okazji Gdańskie Morsy (i Foczki też) pozowały do zdjęć.

Zabawom nad wodą nie było końca. Ale sezon dopiero się zaczyna. Zapraszamy wszystkie Morsy, sympatyków “morsowania”, mieszkańców Trójmiasta oraz wszystkich spacerowiczów w każdą sobotę, niedzielę i święto na plażę w Jelitkowie (godz. 11.00).

Posts created 250

Related Posts

Zacznij wpisywać wyszukiwane hasło powyżej i naciśnij klawisz Enter, aby wyszukać. Naciśnij ESC, aby anulować.

Powrót do góry