Powitanie Nowego Roku 2016

Przy słonecznej, ale mroźnej pogodzie Gdański Klub Morsów po raz 41 powitał Nowy Rok na plaży w Gdańsku Jelitkowie. Pomimo braku zapowiedzi w radiu czy telewizji – na plaży pojawiło się bardzo dużo osób chętnych do powitania Nowego Roku razem z Morsami.16nr116nr2Tradycyjnie obok Prezesa Gdańskiego Klubu Morsów Kolegi Lecha Szymaniuka na scenie pojawił się Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz, który złożył wszystkim obecnym życzenia noworoczne. Ze względu na charakter imprezy dołączył również życzenia, abyśmy w 2016 r. przeżyli jak najwięcej sportowych, pozytywnych emocji związanych z gdańskimi klubami sportowymi oraz reprezentacjami Polski.

16nr3

Prezes Gdańskiego Klubu Morsów przypomniał, że w tak uroczysty sposób Morsy witają Nowy Rok w Jelitkowie już po raz 13-ty, przywitał Morsy z Sopotu, Helu i Tomaszowa, które przybyły do Gdańska na powitanie Nowego Roku. Podziękował widzom, że przyszli na plażę (dla “zdrowotności”) zamiast siedzieć przed telewizorami. Zaproponował, aby do sceny podeszły Morsy, które przebrały się za różne postacie. Obecni na scenie wybrali 3 najciekawsze stroje i nagrodzono: Muszkietera, Bobra i Morsa.

16nr4

Następnie Prezes GKM przyjął od nowych Morsów przyrzeczenie i dokonał chrztu nowych członków Klubu.

16nr5

Na scenę zaproszono gości honorowych – Neptuna wraz z Prozerpiną, którzy wspólnie z Prezydentem Gdańska ogłosili, że tym razem tytuł “Super Morsa” został przyznany 80-cio letniemu prof. Janowi Skokowskiemu, który kąpie się zimą już od 20-tu lat. Profesor otrzymał okolicznościowy grawerton i w kilku słowach opowiedział jak został Morsem.

16nr6

Tak zakończyła się część oficjalna i na scenie pojawił się Kolega Ignacy, który poprowadził rozgrzewkę wszystkich Morsów. W gimnastyce wziął udział również Neptun wraz z Prozerpiną.

16nr7

Po gimnastyce Morsy szybko rozebrały się i przygotowały do kąpieli, ale zarządzono zbiórkę w pobliżu choinki, aby pozować do wspólnego zdjęcia wszystkich Morsów.

16nr8

Zrobiło się spore zamieszanie, ale po chwili wszystkie Morsy ustawiły się za Neptunem i Prozerpiną i ruszyły do wody. Podobno w tym roku woda w Zatoce Gdańskiej nie ochłodziła się jeszcze całkiem i miała około plus 2 stopni Celsjusza.

16nr916nr10

Przy wejściu do wody utworzył się wręcz “korek” – tak dużo było tym razem osób kąpiących się. W wodzie zabawy było co niemiara, mniej odporni wychodzili po zanurzeniu się, inni tańczyli, pozowali do zdjęć, czy po prostu kąpali się jakby było lato.

16nr1116nr1216nr13

Na brzegu czekali na nich kamerzyści i reporterzy, kto chciał mógł wypowiedzieć się dla radia lub telewizji.

16nr1416nr1516nr16

Część Morsów – ci bardziej odporni, hartowali swoje ciało na mrozie ogrzewając się równocześnie przy ognisku. Inni szybko ubrali się i ustawili po gorącą herbatę lub pyszny żurek.

16nr1716nr18

Neptun wraz z Prozerpiną pożegnali się z Prezesem Klubu oraz innymi Morsami i powoli oddalili się ku morskim otchłaniom – pewnie wrócą tu za rok.

16nr19

Gdański Klub Morsów dziękuje MOSiR-owi Gdańsk za współpracę przy organizacji powitania Nowego Roku. Więcej zdjęć z powitania można zobaczyć w galerii 2015 – 2016.

Posts created 250

Related Posts

Zacznij wpisywać wyszukiwane hasło powyżej i naciśnij klawisz Enter, aby wyszukać. Naciśnij ESC, aby anulować.

Powrót do góry