Pożegnanie

W dniu dzisiejszym, 29 lutego 2020 r. członkowie Gdańskiego Klubu Morsów pożegnali na Cmentarzu Oliwskim w Gdańsku swojego Honorowego Prezesa Lecha Szymaniuka.

13

W uroczystości wzięła udział liczna rzesza gdańskich Morsów, rodzina, znajomi, współpracownicy i sąsiedzi naszego długoletniego Prezesa.1

Po krótkich modłach w cmentarnej kaplicy trumnę z ciałem Kolegi Lecha przewieziono w miejsce pochówku.

2345678910

Po zakończeniu modlitw nad grobem, Wiceprezes Gdańskiego Klubu Morsów Kolega Aleksander Panow przybliżył zebranym sylwetkę Kolegi Lecha Szymaniuka. Wspomniał o tym, że w 45-cio letniej historii Klubu, Lechu (jak Go wszyscy nazywali) był najdłużej urzędującym Prezesem. Przypomniał, ile trudu włożył Lechu po pożarze starego domku na plaży w budowę nowego. Mówił o bardzo dobrych kontaktach zmarłego z władzami Gdańska oraz pracownikami gdańskiego MOSiR-u (obecnie GOS). Życzył członkom Klubu, aby nie zaprzepaścić spuścizny jaką pozostawił po sobie nasz Honorowy Prezes. Wspomniał również o roli, jaką w ostatnich latach, a szczególnie w ostatnich miesiącach życia Lecha odegrała Koleżanka Marzena Charkiewicz.

11

Koleżanka Marzena podziękowała wszystkim za przybycie na ostatnie “spotkanie” z Prezesem Lechem Szymaniukiem.

12

Lechu – nie zapomnimy o Tobie. Jeszcze długu będziesz “żył” w naszej pamięci.

13

Posts created 250

Related Posts

Zacznij wpisywać wyszukiwane hasło powyżej i naciśnij klawisz Enter, aby wyszukać. Naciśnij ESC, aby anulować.

Powrót do góry