Sezon otwarty!!!

Pierwsza niedziela października zapowiadała się niezbyt pogodna, ale w momencie, gdy Gdańskie Morsy postanowiły się wykąpać zza chmur wyjrzało słońce. Około godz. 11 Kolega Lech Szymaniuk – Prezes Gdańskiego Klubu Morsów oficjalnie otworzył 42 sezon kąpieli w zimnej wodzie. Prezes przypomniał nieco historii naszego Klubu, omówił zamierzenia na zaczynający się sezon (m.in. kąpiel noworoczna, powitanie Wiosny, wyjazdy do Mielna czy Kołobrzegu).

100_8159Koleżanka Grażyna zaproponowała, aby zorganizować jeszcze kąpiel “Mikołajkową” – Prezes zaakceptował pomysł i pewnie w pierwszą niedzielę grudnia plaża w Jelitkowie opanowana będzie przez Świętych Mikołajów (a może pojawi się także Dziadek Mróz).

100_8163

Prezes wspomniał również o inicjatywach innych lokalnych Klubów – 22 października odbędzie się impreza sportowo-morsowa organizowana przez Morsy Gdyńskie, a 3 grudnia w Gdańsku (w okolicach mariny) odbędą się mistrzostwa w pływaniu w zimnej wodzie. Prezes przypomniał również, że w kwietniu kończy się kadencja Zarządu naszego Klubu i konieczne będzie przeprowadzenie wyborów.

100_8166

I wtedy rozsunęły się chmury i cała plaża znalazła się w promieniach jeszcze rozgrzewającego słońca. Po przebieżce i gimnastyce Gdańskie Morsy ruszyły do wody. Zabawom w ciepłej jeszcze wodzie (temperatura wody wynosiła około 16 stopni Celsjusza) nie było końca.

100_8177

Oczywiście było też pozowanie licznym fotografom i turystom. Były rozmowy o pierwszych odczuciach, a także zachęty do spróbowania takiej kąpieli.

100_8178

Zapraszamy wszystkich chętnych do hartowania swojego ciała i “ducha” razem z Gdańskimi Morsami. Spotykamy się w każdą sobotę, niedzielę i święto w Jelitkowie o godzinie 11.

popr

 

 

Posts created 250

Related Posts

Zacznij wpisywać wyszukiwane hasło powyżej i naciśnij klawisz Enter, aby wyszukać. Naciśnij ESC, aby anulować.

Powrót do góry