To już Wiosna !!!

Chociaż astronomiczna Wiosna rozpoczęła się wczoraj wieczorem, to Gdański Klub Morsów powitał ją dziś na plaży w Gdańsku Jelitkowie. Powitania były nawet dwa – pierwsze “nieoficjalne” dla telewizji TVN i drugie “oficjalne” klubowe.

Morsy, które udało sie powiadomić o prośbie redaktorów programu “Dzień Dobry TVN” pojawiły sie na plaży krótko po godzinie 10 i około 10.14 ze śpiewem żegnały Zimę pod postacią Marzanny i witały Wiosnę…

Dla dobra telewidzów Morsy zdecydowały sie na dwukrotną kąpiel, pierwszą na antenie …

i drugą nieco później. Po wycofaniu się ekipy telewizyjnej na plażę zaczęły nadciągać liczne rzesze spacerowiczów oraz coraz liczniejsze Morsy. Było też coraz więcej Wiosen, które pozowały wszystkim do zdjęć.

Prezes Gdańskiego Klubu Morsów o godzinie 11, po krótkim przemówieniu wybrał 6 najładniejszych Wiosenek, którym wręczył upominki.

W związku z charakterem “Uroczystości” zrezygnowano z rozgrzewki biegowej, a gimnastykę poprowadził “stary” Prezes – kolega Aleksander Cierpicki. Rozgrzewającym się Morsom przyglądała się duża grupa sympatyków.

Po dłuższej niż zazwyczaj rozgrzewce Morsy rozebrały się i wspólnie, dużą grupą ruszyły do wody. Znalazło się kilka kukieł Marzanny do “utopienia” aby Zima odeszła w końcu za morze.

Po wejściu do wody i wspólnej kąpieli, utopieniu Marzanny – przegnaniu Zimy – Morsy sprawiły dużą frajdę mieszkańcom Trójmiasta długo pozując im do zdjęć.

Oby Zima została dobrze przepędzona za morze, aby nie powtórzyła się sytuacja sprzed roku – gdy 3 dni po topieniu Marzanny zima wróciła do Gdańska …

Posts created 250

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts

Zacznij wpisywać wyszukiwane hasło powyżej i naciśnij klawisz Enter, aby wyszukać. Naciśnij ESC, aby anulować.

Powrót do góry