Jutro Wiosna!!!

Wiosna zaczyna się dopiero jutro, ale Gdańskie Morsy przywitały ją już dziś. Tradycyjnie zrobiono to około godziny 11 na plaży w Gdansku Jelitkowie.

Wcześniej, jak co niedzielę, odbył się mecz piłkarzy – niestety nie znamy wyniku.

W tym czasie pozostałe Morsy zbierały sie przy domku-szatni. Oficjalne spotkanie rozpoczęło się od “przemowy” naszego Prezesa – Kolegi Lecha Szymaniuka. Prezes poinformował zebranych o przebiegu pożegnania zimy – topienia “Morzanny”, planowanej wycieczce na Hel (dla 50 osób) oraz o dacie oficjalnego zakończenia sezonu kąpieli zimnowodnych (8 maja).

Gimnastykę poprowadził “rekonwalescent” – były Prezes, Kolega Aleksander Cierpicki. Panie wystąpiły w gustownych strojach, pamiętających uroczystość zaślubin w Mielnie. Niektórzy Panowie zaopatrzyli się w okazałe “muchy”.

Po rozgrzewce, podczas rozbierania się innych, nasze Panie Morsowe – gotowe już do kąpieli udzielały wywiadów dla gazet oraz telewizji.

Gdy pozostali byli gotowi, Prezes zarządził zbiórkę, ustawił wszystkich w odpowiednim szyku i wspólnie z Alą “ogrodniczką” poprowadził wszystkich do wody. Liczni tego dnia spacerowicze i turyści spoza Trójmiasta mieli wspaniały widok, możliwość zrobienia ciekawych zdjęć oraz uzyskania informacji o kąpielach zimnowodnych.

Zabawom w zimnej wodzie (o temperaturze + 2 stopnie C) nie było końca – topiono i palono liczne Marzanny, “Morzanny” z Klubu Morsów kąpały się, wszyscy pozowali do zdjęć.

Ale w końcu, jak długo można wyganiać Zimę za morze i witać Wiosnę? Pogoda dopisała – nie było silnego wiatru (jak w ostatnie kilka dni), a słoneczko zaczęło już porządnie przygrzewać. Więc Morsy wcale nie kwapiły się z ubieraniem, kto chciał nie wychodził z wody, inni nie mieli ochoty się ubierać – i znów wywiady, zdjęcia …

Przyglądała się temu całkiem spora grupa ludzi – widać wiosenna pogoda zaczyna wyciągać ich z domów (gdyby nie ostatni konkursowy skok Adama Małysza – pewnie widzów byłoby dużo więcej).

A wiosna chyba naprawdę jest już blisko, bo nieopodal domku Morsów można było zobaczyć rozbawione, już nieco rozebrane młode “wiosenki”…

Posts created 250

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts

Zacznij wpisywać wyszukiwane hasło powyżej i naciśnij klawisz Enter, aby wyszukać. Naciśnij ESC, aby anulować.

Powrót do góry