Maratończycy (Morsy) z Chojnic

Przez 30 lat w pierwszy weekend maja w Chojnicach rozgrywane były Biegi Strażackie. W ostatnich latach regularnie w Biegach brali udział członkowie naszego Klubu Morsów. Ostatnie, 30-te Biegi odbyły się rok temu. Główny organizator, Pan Andrzej Górnowicz (były Komendant Zakładowej Straży Pożarnej PKP) przekazał organizację biegów do chojnickiego MOSIR-u i Urzędu Miasta. Niestety nie znalazł się nikt, kto kontynuowałby jego pracę.

Gdy w grudniu 2013 r. w Charzykowach odbywały się ‘Morsowe” Mistrzostwa w pływaniu w zimnej wodzie – biegacze zrzeszeni w Sekcji Biegowej Florian przy ChKS Kolejarz postanowili spróbować również tego “sportu” i zaczęli uprawiać kąpiele w zimnej wodzie. Co prawda nie ma jeszcze formalnego Klubu Morsa, ale grupa zapaleńców spotyka się co niedzielę w Charzykowach.

W tym roku ze względu na brak Biegów Strażackich oraz ukończenie 60-ciu lat przez kilku maratończyków Pan Andrzej zorganizował na swojej działce “Maraton Koleżeński”. Wystartowało kilkadziesiąt osób, każdy ustalił swój dystans do przebiegnięcia – kilka osób zaliczyło 60 okrążeń, czyli pełny maraton.

15ch1Biegały też Panie, kto chciał to chodził z kijkami, ale trzeba było zaliczyć choć kilka kółek.

15ch2

Po zakończeniu maratonu przez ostatniego biegacza odbyła się miła uroczystość. 60-cio latkowie otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy i upominki. Życzenia złożyli im wszyscy obecni, odśpiewano im również “Sto lat”.

15ch3

Od lewej: Franciszek Kąkol, Andrzej Górnowicz i Kazimierz Miszke.

Był nawet tort – bardzo dobry (bo próbowałem). Nie wiadomo, co będzie w maju za rok, ale pewnie w Chojnicach (albo w pobliskim Brzeźnie) znów ktoś będzie biegał.

Posts created 250

Related Posts

Zacznij wpisywać wyszukiwane hasło powyżej i naciśnij klawisz Enter, aby wyszukać. Naciśnij ESC, aby anulować.

Powrót do góry